• 25 kwietnia 2024

Charakterystyczne oznaczenie umieszczane jest na tradycyjnym materacu, gdy go kupujemy. Klasyfikacja materaców opiera się na ich ciężarze. Zapewniają one fizjologiczne ułożenie ciała (ustawienie całego kręgosłupa w linii prostej), co gwarantuje spokojny i zdrowy sen. Jednak nie wszystkie materace są oznaczone w ten sposób. Nie jest prawdą, że materac twardy jest synonimem dobrego materaca. Pokażemy Ci, jak poruszać się po współczesnym rynku materacy i co zrobić, gdy tradycyjne oznaczenia nie występują.

Jedno jest pewne: jeśli znamy nazwy materacy, będziemy szukać tego, który jest odpowiedni dla naszej grupy wagowej. Ważne, by od razu przetestować go w sklepie, bo choć wzrost i są głównymi czynnikami decydującymi o twardości materaca ress, to indywidualne preferencje również mogą odgrywać rolę, sprawiając, że najlepszy wybór w Twoim przypadku będzie inny niż zalecany.

Tradycyjne oznaczenia wskazujące na twardość materacy

W sklepach można znaleźć również materace z tradycyjnymi oznaczeniami stopni twardości. Są to:

  • H1 - to miękkie materacedla osób o drobnej budowie ciała, których waga nie przekracza 60 kg.
  • H2- Materace o tzw. uniwersalnej lub średniej twardościsą idealne dla par, które mają różne preferencje co do twardości. Są odpowiednie dla osób o wadze od 60 do 80 kilogramów.
  • H3 Materace twarde dla osób o wadze od 80 do 100 kg. Osoby o masie ciała mniejszej niż 80 kg mogą czuć się na nich niewygodnie, tak jakby leżały na ziemi.
  • H4- Bardzo twarde materace dla osób o wadze powyżej 100 kg oraz tych, których materace wydają się zbyt miękkie lub nie są w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia.

Jak widać, , choć jest precyzyjna, uwzględnia wiele odstępstw od zalecanej . Przy wyborze materaca ważną rolę odgrywają nasze przyzwyczajenia. Są one zazwyczaj najważniejszym czynnikiem przy wyborze materaca.

Czym kierować się przy wyborze, jeśli w ogóle, oznaczeń twardości?

To tylko kilka z wielu czynników, które sprawiają, że rynek materacy jest tak zróżnicowany. Skorzystają na tym oczywiście klienci.

Jeden segment tego rynku należy do TEMPUR(r), który zrewolucjonizował nasze wyobrażenia o wygodnych materacach.

Materace z pianki termoelastycznej - Najlepszy materac do spania

TEMPUR (r) nie używa tradycyjnych etykiet, ponieważ jego materace wykonane są z najnowocześniejszych materiałów, takich jak pianka memory, która reaguje na zmiany temperatury ciała i staje się miękka i elastyczna. Dzięki temu materac dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ta właściwość sprawia, że tradycyjne oznaczenia twardości materaca nie mają zastosowania do materacy TEMPUR (r).

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi opisami, jeśli chcą Państwo zakupić materac z pamięcią, który jest marką TEMPUR(r).

TEMPUR(r) oferuje:

  • Bardzo miękkie materace Cloud Modele te posiadają najbardziej miękkie modele. Wierzchnia warstwa wykonana jest z materiału TEMPUR (r) ES (Extra Soft), który reaguje szybciej niż ciepło i ciężar ciała, dając materacowi większy komfort niż TEMPUR (r) Original.
  • Konstrukcja średnio twarda ze sprężynami i oryginalnym TEMPUR(r).
  • Materace ekstra twarde i twarde z materiałem wspierającym TEMPUR (r) Dynamic. Specjalna elastyczna warstwa bazowa nadaje materacowi odczucie tradycyjnego, podczas gdy starannie dobrana kombinacja materiałów TEMPUR (r) zapewnia najwyższy komfort i adekwatne podparcie dla snu. Ta "kombinacja" materiałów może zawierać aż cztery warstwy nowoczesnych tworzyw. Są to, od góry: materiał TEMPUR (r) Original; materiał TEMPUR (r) Extra Firm Support i dwie warstwy materiału DURABASETM.
  • Materac HYBRYDOWY, który łączy w sobie technologię Precision(tm), TEMPUR(r) i mikrosprężyny, aby zapewnić pełne podparcie ciała i błyskawiczną regulację mikrosprężyn.

Zapoznaj się z ofertą Tempur, aby znaleźć model odpowiedni dla siebie.

Poduszki i materace PREMIUM

Warto kupić TEMPUR(r), wysokiej jakości materac i dobrać do niego poduszkę. Poduszki TEMPUR(r), są dostępne w różnych kształtach, poziomach twardości i wykończeniach, aby dopasować się do Twoich potrzeb. Możesz wybrać klasyczne poduszki lub ergonomiczne poduszki o kształcie dostosowanym do preferowanej pozycji podczas snu.

Wszystkie poduszki TEMPUR(r), wykonane są z pianki termoelastycznej. Pozwala to na ułożenie głowy, szyi i ramion w sposób eliminujący ból mięśni i stawów.

Poduszka i materac powinny być traktowane jako inwestycja. W dużej mierze to one wpłyną na jakość naszego snu, a tym samym na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie zapominajmy, że twardy materac nie musi oznaczać dobrego materaca.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top