• 30 maja 2024

Twój podpis jest już na umowie deweloperskiej. Wkrótce zamieszkasz w kawalerce lub małym dwupokojowym mieszkaniu. Możesz dowiedzieć się, jak wykończyć wnętrza, aby po kilku miesiącach nie przeprowadzać się do większego lokalu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci urządzić mieszkanie.

Priorytet

Zanim zaczniesz przeglądać magazyny wnętrzarskie, zastanów się nad swoimi potrzebami. Najlepiej dopasować wnętrza do osobowości lokatorów. Być może wolisz biuro oddzielone od reszty mieszkania, aby nie rozpraszał Cię nawet najmniejszy szmer, jeśli pracujesz w domu. Jeśli Twoim priorytetem jest dobry sen i nie widzisz siebie śpiącego na rozkładanej kanapie, to w kawalerce powinno być zainstalowane łóżko z porządnym materacem.

Ściany nie muszą być białe

Długo obalany jest mit, że ściany w małych pomieszczeniach powinny być białe. Optyczne powiększenie można uzyskać za pomocą różnych kolorów lub nawet fototapety. Zwróć się o pomoc do Deer Design, jeśli nie lubisz sterylnej bieli, ale nie jesteś pewien, jak wykończyć swoje ściany.

Lekkie, ale trwałe meble

Musisz wybrać odpowiednie meble, aby Twoje wnętrza były wolne od bałaganu. Małe mieszkania nie są najlepszym miejscem do przechowywania antyków. Wybierz meble, które nie są zbyt duże ani ciężkie, ani nie są zbyt nieporęczne. Masz ograniczoną przestrzeń, więc wybierz jakość i trwałość nad ilością.

Sofa nie musi być oparta o ścianę

Umieszczenie twoich mebli to kolejna kwestia. W większości mieszkań zauważysz tendencję do "przyklejania" mebli do ściany. Kanapa czy biurko mogą być ustawione na środku pokoju i nie sprawią, że wnętrze będzie mniej funkcjonalne. Zanim wybierzesz meble, ważne jest, aby dokładnie zaplanować ich rozmieszczenie. Również w tym przypadku pomocna będzie profesjonalna pomoc.

Dobre oświetlenie potrafi zdziałać cuda

Nie zwlekaj z zakupem lamp do swojego mieszkania. Oświetlenie to ważny element małych wnętrz. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Powinieneś urządzić mieszkanie tak, aby oświetlenie miejscowe uzupełniało ogólne, a detale podkreślało dekoracyjnymi lampami.

Wykorzystanie każdej przestrzeń kuchenna

Zależy Ci na rozjaśnieniu i optycznym powiększeniu mieszkania? Zdecyduj się na otwartą kuchnię. Możesz omówić z deweloperem zmiany w ścianach działowych, jeśli nie ma jej w planach. Dzięki temu zatrą się granice między pomieszczeniami, ale nie jest to konieczne. Zamiast ścian, możesz je zdefiniować za pomocą różnych rodzajów podłóg. Sprytnym pomysłem jest zamówienie mebli na zamówienie do kuchni. Pozwoli to zmaksymalizować dostępną przestrzeń.

Wszystko na swoim miejscu

Zanim kupisz meble do swojego mieszkania, zaplanuj, co będziesz w nim trzymał. Ważne jest, aby wszystko miało swoje miejsce, abyś nie tworzył bałaganu. Pomyśl na przykład o jednej szafie wnękowej w przedpokoju. Do łazienki warto zainwestować w umywalkę w zabudowie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top