• 30 maja 2024

Choinki na pniu od wielu lat zachwycają domowników w okresie Bożego Narodzenia. To świetny przykład na to, że prostota może stanowić o sile i stylu. Przesadne ozdoby są zbędne przy dekorowaniu sztucznej choinki. Odwrotnie! Choinka na pniu najlepiej wygląda, gdy jest udekorowana w minimalistycznym stylu. Czy choinka w kształcie pnia będzie najgorętszym trendem tego roku? Te choinki są tak popularne, że warto dowiedzieć się o nich więcej, a nawet rozważyć ich zakup.

Sztuczna choinka umieszczona na pniu jako żywa

Sztuczne choinki można wykonać na pniu przy użyciu technologii, która praktycznie nie odróżnia ich od żywych modeli. Sztuczne imitacje sosny syberyjskiej, jodły kaukaskiej i sosny wyglądają świetnie! Gałęzie są cięte na szyszki i malowane farbami w kolorze zielonym, białym lub szarym. Dostępne są sztuczne choinki dwa w jednym, wykonane z naturalnych pni. Można je wykorzystać na kolejne święta i nie tracą igieł. To daje im przewagę nad żywymi drzewkami.

Do ozdobienia końcówek sztucznych igieł można użyć sztucznego śniegu, cekinów lub lukru imitującego sopel. Sztuczne choinki najczęściej montowane są na pniu w ozdobnej donicy lub mają plastikowe nogi przykryte ozdobnym workiem.

Dzięki temu drzewko świetnie się prezentuje i można je wkomponować w wiele aranżacji wnętrz. Dzięki temu niemal każdy może spersonalizować drzewko do swoich upodobań za pomocą subtelnych ozdób.

Prosty montaż na pniu

Większość choinek jest łatwa w montażu ze względu na swoją konstrukcję. Choinka jest zwykle mocowana do pnia poprzez wywiercenie w nim otworu. Następnie należy zmontować stojak. Przymocuj nogi do kasety, a następnie włóż pień za pomocą specjalnego kołka mocującego. Następnie otwiera się koronę choinki.

Jak udekorować choinki na pniu w 2022 roku.

Jednym z najgorętszych trendów jest dekorowanie drzewek za pomocą przezroczystych bombek lub szkła. Największą popularnością cieszą się przezroczyste bombki lekko oprószone sztucznym śniegiem z malowanymi ozdobami lub takie, które w środku wypełnione są piórkami lub małymi figurkami. Dużym popytem cieszą się również małe figurki z czasów PRL. Są też figurki lalek, bałwanków, bliźniaków i innych postaci. Modne są domki z piernika, renifery i ptaki.

Nadal modne jest dekorowanie w jednej kolorystyce. To choinka z pniem wykonanym z czerwieni, złota lub bieli. Można pokusić się o dekorację wielobarwną, zwłaszcza jeśli ma się małe dzieci.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top