• 14 lipca 2024

Czy wiesz, że domy wielopokoleniowe były normą w życiu Polaków pięćdziesiąt lat temu? Model ten został ostatecznie wyparty przez chęć młodych ludzi do samodzielności i zakładania rodzin. Ten sposób życia jest nadal bardzo popularny w innych częściach globu, podobnie jak w Irlandii. Ten artykuł pomoże Ci zobaczyć, dlaczego pomysł budowy domu wielopokoleniowego wydaje się przestarzały i nieatrakcyjny. Być może zmienisz swoje zdanie.

A gdybyście mieszkali razem, ale osobno?

Chcielibyśmy zaproponować pierwsze rozwiązanie: zamieszkać z najbliższą rodziną w dwóch domach, które są bardzo blisko siebie i połączone garażami. Dzięki temu rodzina może mieszkać na wyciągnięcie ręki, zachowując przy tym intymność na najwyższym poziomie. Tego typu zamieszkanie jest możliwe na kameralnych osiedlach, które oferują domy pod Warszawą, np. w rezerwacie przyrody Natolin. Osiedle Neo Natolin oferuje nowoczesne wille w malowniczym otoczeniu, które przypominają podmiejskie domy jednorodzinne. Czas z rodziną i sąsiadami można spędzać na atrakcyjnych terenach zielonych osiedla.

Jeden dom, który spełni wiele potrzeb

Jeśli planujesz zamieszkać z całą rodziną w jednym domu, ważne jest, aby wybrany dom spełniał Twoje potrzeby i preferencje. Należy pamiętać, że mieszkanie z więcej niż jedną rodziną może stanowić wyzwanie organizacyjne. Istnieją rozwiązania, które ułatwiają życie na jednej przestrzeni. Domy w inwestycji Neo Natolin są dwukondygnacyjne i zostały zaprojektowane tak, aby strefa dzienna i nocna były oddzielone piętrami. Na pierwszym piętrze mieści się przestrzeń, w której można spędzać czas z rodziną, czyli salon, jadalnia i kuchnia. Na górze znajdziemy osobne sypialnie, które można wykorzystać do zachowania prywatności. Dom Neo Natolin o największym metrażu ma 220 m2. Jest to wystarczająca przestrzeń, aby pomieścić rodzinę 2+1 oraz rodziców jednego z małżonków. Choć z takim sposobem życia wiąże się wiele wyzwań, jest też wiele korzyści!

Dlaczego warto zamieszkać razem?

Możemy cieszyć się prostszym życiem codziennym, bardziej równomiernym rozkładem obowiązków i niższymi kosztami utrzymania. Można poprosić starszych krewnych o pomoc w pracach ogrodowych i opiece nad dziećmi, z czego seniorzy często korzystają. Osoby starsze będą mogły liczyć na pomoc bliskich w uciążliwych zakupach i dojazdach do pracy, nie będą też narzekać na samotność. Domy wielopokoleniowe mogą być miłym zaskoczeniem! Można spokojnie opuścić dom wiedząc, że jeden z mieszkańców się nim zaopiekuje. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny w podjęciu decyzji, czy dom wielopokoleniowy jest dla Ciebie dobrą opcją, gdy będziesz szukał zakupu nowej nieruchomości. Może okaże się, że to właściwy wybór dla Ciebie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top