• 14 lipca 2024

Nadeszła zima. W najzimniejszych miesiącach temperatury w naszych domach i mieszkaniach mogą spaść do poziomu poniżej komfortowego. Istnieje wiele sposobów na ocieplenie zimnych pomieszczeń. Jak to zrobić? Radzimy!

Grzejniki elektryczne

Jest to najprostsza metoda. Wszystko, czego potrzebujesz, aby skutecznie ogrzewać zimne pomieszczenia, to odpowiedni sprzęt. Sprzęt ten do działania wykorzystuje energię elektryczną. Nie musi to jednak oznaczać, że trzeba będzie płacić wysokie rachunki. Na rynku jest wiele grzejników i grzałek elektrycznych. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na specyfikację producenta, aby znaleźć odpowiedni model.

Czytaj także: https://ladnydom.pl/budowa/1,108843,15541434,Wodne_ogrzewanie_podlogowe___metody_wykonania_i_koszty.html

Utrzymanie szczelności wnętrza

Nawet niewielka nieszczelność może pozwolić na ucieczkę ciepła i ochłodzenie powietrza. Jeśli w Twoim domu, mieszkaniu lub pokoju panuje uczucie niezwykłego chłodu, być może znalazłeś przyczynę. Nieszczelności najczęściej występują w drzwiach i oknach. Warto sprawdzić, czy to one powodują spadek temperatury w Twoich wnętrzach. Możesz to zrobić samodzielnie, zapalając świecę i umieszczając ją w ciepłych miejscach. Jeśli płomień przesuwa się w danym miejscu, najprawdopodobniej mamy do czynienia z nieszczelnością.

Wyłącz z obiegu puste pomieszczenia

Ta wskazówka jest przeznaczona dla właścicieli domów jednorodzinnych i ich użytkowników. Możliwe jest wyłączenie ogrzewania w poszczególnych pomieszczeniach i większych powierzchniach tych budynków. Jeśli cały dom nie jest użytkowany, warto rozważyć tę opcję. Pozwoli to na wykorzystanie tej samej ilości paliwa w mniejszej liczbie pomieszczeń, co spowoduje wzrost ich temperatury.

Zadbaj o wyposażenie wnętrz

Robisz wszystko, co możliwe, aby podnieść temperaturę we wnętrzach? Świetnie!!! Warto zwrócić większą uwagę na pozornie nieistotne szczegóły. Twoje wnętrza będą inaczej odbierane, jeśli zastosujesz dywany, koce, czy dotykowe pokrowce na kanapy i fotele. Warto sprawić, by Twoje wnętrza były bardziej komfortowe niż dotychczas. Wprawdzie nie wpłynie to na temperaturę w pomieszczeniach, ale sprawi, że poczują się one cieplejsze.

Bardziej wydajny system grzewczy

Być może chcąc dokonać poważnych zmian w swoim domu, warto zainteresować się bardziej wydajnym systemem grzewczym. Który system grzewczy jest najlepszy? Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Ten artykuł został napisany w listopadzie 2022 roku. Ceny paliw w Polsce są obecnie bardzo wysokie, a symbolem tego czasu jest szalenie drogi węgiel. Kryzys energetyczny znacząco wpłynął na wartość wszystkich surowców. Kwestia ceny musi być brana pod uwagę przy wyborze sposobu ogrzewania. Te absurdalne ceny nie będą jednak trwały wiecznie.

Można zdecydować się na inwestycję w lepsze grzejniki lub lepszy układ, jeśli nie chcemy wymieniać całego systemu. Choć jest to opcja kosztowna, to znacznie poprawi komfort cieplny w Twoim domu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top