• 30 maja 2024

Dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się jak u siebie. To w nim odpoczywamy, rozwijamy się i tworzymy historię. Ważne jest, aby zaprojektować przestrzeń w sposób, który jest dla nas wygodny. Nasz dom będzie wspaniałym miejscem do życia, jeśli będzie miał naturalne elementy, takie jak drewno, jasne kolory i zieleń.

Co to jest biofilia, zapytacie?

Na pierwszy rzut oka można łatwo odgadnąć słowo "biofilia", które wymawia się jako "biophilia". Składa się ono z dwóch członów. Jest to połączenie bio, filios. Słowa te oznaczają życie i naturalne skłonności, a także przywiązanie do przyrody i przyjaźń. Biofilia to zdolność do życia w bliskim sąsiedztwie z naturą. Ludzi w naturalny sposób ciągnie do natury. Dlatego na łonie natury czujemy się tak dobrze. Ze względu na tempo i dynamikę współczesnego życia, mamy mniej czasu i mniej miejsca na połączenie się z naturą. Życie w dużych miastach utrudniło kontakt z naturą. Mieszkamy w ciasnych domkach, szeregowcach, blokach i innych nienaturalnych sceneriach. Istnieją sposoby, aby wprowadzić ją do swojego codziennego życia. Dobrze zaaranżowana przestrzeń sprawi, że poczujemy się jak w domu i zmniejszy stres związany z otoczeniem.

Wnętrze w harmonii z naturą: układ i kolorystyka

Urządzanie mieszkania to złożony proces, który wymaga podjęcia wielu decyzji. Choć może wydawać się trudny, efekty każdego etapu powinny być harmonijne. Ważne jest, aby wsłuchać się w swoje potrzeby i pamiętać, że mamy czuć się jak w domu. Wnętrze inspirowane naturą sprawdzi się w każdej sytuacji. Jakie cechy sprawiają, że aranżacja jest harmonijna z naturą? Jest przestronna, ale i wygodna. Powinna być na tyle przestronna, abyśmy mogli w niej oddychać, a jednocześnie czuć się bezpiecznie. Układ pomieszczeń powinien być taki, aby każdy z naszych nawyków i zachowań mógł się w nim pomieścić. W naturalnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się jasne brązy, biele, a nawet butelkowa zieleń. Nie chodzi tu tylko o ściany, dotyczy to również dodatków i mebli. Drewniane panele wprowadzą naturę do aranżacji i pomogą ją rozjaśnić. Ważne jest ciepłe światło. Ciepłe róże, pastele, a nawet czerń można wykorzystać jako kontrast lub stworzyć puszysty dywan. Ważne jest też dbanie o rośliny, szczególnie te zielone. Zadbane wnętrze będzie zarówno wygodne, jak i łatwe do zamieszkania.

Jakie style aranżacji najbardziej sprzyjają ekologii?

Ekologiczne rozwiązania można znaleźć w naturalnych wnętrzach. W tej dziedzinie dominuje styl nowoczesny. Te innowacyjne rozwiązania, które z jednej strony gwarantują ekonomię, ale z drugiej pozytywnie wpływają na środowisko, stają się coraz bardziej popularne. Styl nowoczesny może być urządzony w sposób naturalny. Boho to kolejny wzór, który sprzyja ekologii. Obecnie przeżywa on swój renesans. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest podobny do rustykalnego, ale jest bardziej przytulny i ciepły. We wnętrzu w stylu boho każdy będzie czuł się świetnie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top