• 14 lipca 2024

Umywalki nablatowe rewolucjonizują sposób myślenia o umywalkach. Są czymś więcej niż tylko umywalkami. Są popularne w restauracjach i hotelach, ale także w domach, gdzie są eleganckie i szykowne. Poniżej kilka wskazówek, jak korzystać z umywalki nablatowej, kiedy warto ją mieć i jakie rodzaje można dostać.

Umywalki nablatowe - montaż, przeznaczenie i funkcjonalność

Umywalki nablatowe mogą być montowane na blatach. Najczęściej montuje się je na dedykowanych meblach łazienkowych. W tym celu często wykorzystuje się meble łazienkowe takie jak szafki pod umywalkę nablatową.

Wiele umywalek nablatowych występuje w zestawie z pasującą do nich szafką. Istnieje możliwość zamontowania umywalki na szafce łazienkowej, którą już posiadamy.

Najpierw musimy zabezpieczyć mebel przed szkodliwym działaniem wilgoci. Do zabezpieczenia konstrukcji szafki przed wilgocią stosuje się specjalne lakiery wodoodporne.

To dobra okazja, by sprawdzić, czy szafka utrzyma ciężar umywalki. Jeśli umywalka ma być umieszczona na blacie zawieszonym na ścianie, trzeba sprawdzić sposób jej mocowania oraz materiał, z którego została wykonana. Ważny jest wybór odpowiedniego zestawu montażowego oraz kołków o odpowiedniej długości, w zależności od tego, czy umywalka wykonana jest z bloczków murowanych czy ceramicznych.

Umywalki nablatowe - Najmodniejsze modele, wzory i materiały.

Umywalki nablatowe wyglądają bardziej stylowo i elegancko niż ich standardowe odpowiedniki. Znajdziemy modele wykonane z różnych materiałów, które mają duży wpływ na estetykę. Zacznijmy od stwierdzenia, że najczęściej stosowanym materiałem do produkcji umywalek jest ceramika. Ma ona wiele zalet, w tym wysoką trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania i uderzenia) oraz łatwość czyszczenia. Ceramika często dostępna jest w jasnej bieli - króluje śnieżna biel - która dobrze pasuje do większości łazienek.

Dla osób o bardziej wyrafinowanych gustach polecamy inne materiały. Coraz większą popularnością cieszą się granit, marmur oraz mieszanki ich różnych odcieni - zwane kompozytem lub konglomeratem. Umywalki te mogą być stosowane zarówno w eleganckich projektach, jak i w łazienkach nietypowo urządzonych. Ich zaletą jest duża, masywna konstrukcja. To właśnie ona przyciąga uwagę do łazienki.

Armatura to sklep internetowy, który specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań sanitarnych w łazienkach i kuchniach. Elita Belle to wyróżniająca się umywalka nablatowa, dostępna w różnych długościach. Ta czarna umywalka ceramiczna idealnie nadaje się do łazienek o klasycznym lub nowoczesnym wystroju. Meble łazienkowe są zrównoważone przez intensywny czarny, matowy kolor.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top