• 30 maja 2024

Złe ustawienie kręgosłupa i szyi podczas snu może prowadzić do przewlekłych bólów głowy i szyi. Warto przyjrzeć się temu, jak i gdzie śpimy. Poduszka jest ważnym elementem w zapewnieniu prawidłowego ułożenia i komfortu snu. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki.

4 rzeczy do rozważenia przy wyborze poduszki do spania

Ulubiona pozycja do spania

Jaka jest najlepsza pozycja do spania? Możesz spać na plecach lub na boku (z wyjątkiem osób z astmą lub chorobą refluksową przełyku). Możesz preferować spanie w tej pozycji, dlatego lepszym wyborem będzie tradycyjna lub wyprofilowana poduszka. Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy śpią na brzuchu. Ta pozycja może powodować ból szyi i pleców. Na rynku są opcje, które pomogą zmniejszyć ten problem i może w końcu przyzwyczaić się do lepszej pozycji dla całego ciała. Te poduszki są w formie czteropunktowych gwiazd.

Kształt

Poduszki w kształcie kwadratu były popularne do niedawna. Obecnie ludzie mają problemy z plecami, zwłaszcza w odcinku szyjnym, ze względu na nowoczesny styl życia. Z myślą o nich powstały poduszki profilowane, takie jak poduszki Tempur. Zapewniają one wsparcie dla głowy i szyi oraz pozwalają na relaks dla mięśni, które stały się obolałe od długich dni.

Należy pamiętać, że poduszki dekoracyjne nie są przeznaczone do spania. Służą one jedynie celom dekoracyjnym i nie powinny być wykorzystywane do spania. Mogą one szybko stracić swoją pierwotną formę, jeśli nie są odpowiednio używane. Mogą powodować bóle pleców i pogłębianie istniejących schorzeń, jeśli są niewłaściwie używane.

Rodzaje wypełnień

Istnieją dwa rodzaje wypełnienia poduszek do spania: syntetyczne lub naturalne. Najpopularniejsze rodzaje wypełnienia to puch, pierze i wełna alpaki, a także włókno poliestrowe i termoelastyk, który reaguje na temperaturę ciała. Na cenę produktu ma wpływ rodzaj wypełnienia. Koszt produkcji wyrobu wzrośnie, jeśli będzie on wykonany z drobniejszego materiału. Poduszki wykonane z wełny alpaki, która jest odporna na wilgoć i potrafi dostosować się do temperatury otoczenia, będą droższe od poduszek wykonanych z tworzywa sztucznego-sztucznego.

Rodzaje pokrowców/poszycia

Upewnij się, że jesteś świadomy materiału, z którego wykonana jest poduszka. Czy jest on bezpieczny dla Twojej skóry? Osoby z alergiami powinny upewnić się, że materiał, z którego wykonana jest poduszka jest hipoalergiczny. Wiele poduszek posiada dopasowane pokrowce, które można prać w wysokich temperaturach, aby zabić alergeny i chorobotwórcze mikroorganizmy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top