• 14 lipca 2024

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie drzwi do danego pomieszczenia. Doda to uroku i piękna do ogólnego wyglądu mieszkania. Zaleca się, aby drzwi zostały wybrane dopiero po zastosowaniu wszystkich wykończeń w domu. Dopasowanie drzwi do przedpokoju i innych pomieszczeń jest niezbędne dla dobrego dopasowania. Nie jest to łatwe zadanie.

Należy wziąć pod uwagę kształt drzwi i klamek. Ważne jest, aby zrobić to tak, aby wszystko się ze sobą komponowało. Klamka, która nie pasuje do wyglądu drzwi, zepsuje atmosferę w mieszkaniu i pomieszczeniach.

Rodzaje i style klamek drzwiowych

Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Klamki do drzwi są najbardziej popularnym rodzajem klamki w naszym kraju. Prosta klamka, która wykonana jest z wystającego materiału. Pociągamy klamkę w dół, aby odblokować mechanizm blokujący zamek. Istnieją dwa rodzaje klamek: te z długim połączonym szyldem oraz te, które mają oddzielny szyld.

Od klamek możemy również odróżnić gałki. Ten rodzaj gałki nie jest zbyt popularny w naszym kraju, ale za granicą jest dość powszechny. Można ją jeszcze spotkać w Stanach Zjednoczonych. Gałki to uchwyty o owalnym kształcie, które otwierają się poprzez przekręcenie ich względem siebie. Pasują do drzwi, które mają owalny kształt lub do tych o wzorach retro. Nie należy ich łączyć z drzwiami, które mają cechy kwadratu.

Klamki typu pull to kolejny typ klamek, który jest rzadziej spotykany w domach. Ich działanie polega na pociągnięciu klamek do siebie i wtedy otwiera się mechanizm blokujący.

Klamki do drzwi wewnętrznych

Tutaj można pisać bez końca, ale nie uzyskasz ostatecznej odpowiedzi. Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać przy zakupie klamek do drzwi wewnętrznych. Pierwsza zasada to wybór odpowiednich otworów na szyld i zamek. Tradycyjny otwór na szyld w kształcie owalu i zwykły klucz do drzwi wewnętrznych powinien być używany, aby pasował do wszystkiego innego. Tworzy to bardziej dekoracyjne środowisko.

Wyjątkiem od tej reguły są drzwi do łazienki i toalety. Otwór powinien być zaokrąglony, a w jego wnętrzu powinna być umieszczona gałka blokująca otwór. Do drzwi wewnętrznych stosujemy klamki wykonane głównie z aluminium i w różnych kolorach. Są one lekkie, niedrogie i wysokiej jakości.

Klamki do drzwi wejściowych

Drzwi otwierane na zewnątrz domu są zazwyczaj większe niż drzwi wewnętrzne. Klamka do drzwi zewnętrznych musi mieć większe wymiary. Często są wystawione na osobnych stojakach, więc trudno je przeoczyć. Łatwo je rozpoznać po długim trzonku i dużej wadze.

Klamki te nie są już wykonane z aluminium. Można je wzmocnić poprzez dodanie różnych dodatków, np. cynku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top