• 14 lipca 2024

Zaaranżowanie wspólnej przestrzeni dla rodzeństwa może być trudne, zwłaszcza jeśli są w niej dzieci różnej płci. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i swobodę maluchów. Różnica wieku odgrywa znaczącą rolę. Maluch w wieku szkolnym nie będzie szczęśliwy z noworodkiem. Dziecko przesypia większość dnia, więc potrzebuje ciszy i spokoju. W takim scenariuszu najmłodszy członek powinien mieć swoją własną przestrzeń w sypialni lub salonie rodziców. Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących wystroju i wyboru wyposażenia.

O jakich kluczowych kwestiach należy pamiętać przy urządzaniu wspólnej przestrzeni?

Jak już powiedzieliśmy, zaaranżowanie jednego pokoju dla dziewczynki i chłopca wymaga wiele wysiłku. Aby uniknąć błędów, projekt powinien być dobrze przemyślany. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem konieczne będą zmiany. Na pokój nastolatków, przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym i niemowląt można spojrzeć na wiele różnych sposobów.

  • Wiek Dzieci w podobnym wieku będą miały podobne potrzeby, co jest świetne dla rodziców. Często trudniej jest udekorować sypialnię dla brata lub siostry, którzy są na różnych etapach życia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę potrzeby malucha.
  • Wielkość pomieszczenia - im jest ono większe, tym większą masz swobodę przy jego projektowaniu. Duża sypialnia może być podzielona na 2 strefy. W małym wnętrzu nierzadko można ustawić dwa łóżka. Nie zapominaj, że młodsze dzieci wymagają dużo miejsca do zabawy.
  • Komfort dla dzieci to konieczność! Wiadomo, że różnice w preferencjach chłopców i dziewczynek mogą stać się w pewnym wieku znaczące. Każdy z domowników powinien mieć również prawo do prywatności.
  • Przestrzeń do nauki to konieczność na poziomie przedszkolnym. Nawet kilkuletni maluch powinien mieć swoje własne biurko/stolik. Należy pamiętać, że dzieci mogą chcieć w tym samym czasie odrabiać lekcje lub malować. Nie oczekuj, że tylko jeden mebel będzie wykorzystywany przez dwójkę.

Jakie meble wybrać do sypialni rodzeństwa?

Zakup mebli do sypialni chłopca lub dziewczynki może być trudny. Post na blogu Toy and Layout ma wiele przydatnych informacji.

Sypialnia rodzeństwa powinna zawierać, obok innych rzeczy:

  • Łóżko piętrowe/dwa oddzielne łóżka - Nawet maluchy w wieku nawet 3 lat nie powinny spać w jednym łóżku. Łóżko z wysuwanym materacem to dobry wybór do wnętrz o ograniczonej przestrzeni. Mebel można złożyć w ciągu dnia, więc nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Łóżko piętrowe nie sprawdzi się w każdym przypadku. Maluch powinien mieć możliwość wejścia na szczyt łóżka piętrowego, aby nie spadł z wysokości.
  • Szafa powinna być duża i jednocześnie pojemna. Lepszy jest model z dwiema komorami, ponieważ to znacznie ułatwia segregację. Alternatywą są dwie komody, ale nie posiadają one drążków do wieszania ubrań.
  • Regały lub półki są niezbędne na książki, przybory, zabawki i inne przedmioty. Dobrą inwestycją jest regał z zamykanymi szafkami. Dzięki temu łatwiej będzie zorganizować pokój. Każde dziecko powinno mieć swój własny mebel.
  • Biurka muszą być ergonomiczne i dostosowane do wieku użytkownika. Niski stolik jest dopuszczalny dla kilkulatka, ale to tylko rozwiązanie tymczasowe. Ważne jest, aby krzesła były solidne i wytrzymałe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top